TRANSFER ETİKET

Transfer etiket diğer etiket türlerinin kullanımının uygun olmadığı yerlerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Örneğin ince kumaşların kullanıldığı ürünlerde diğer etiketlerin dikilemediği durumlarda veya iç çamaşırı gibi vücuta rahatsızlık verme durumlarında, transfer etiketi kullanarak marka, boy, beden, kumaş karışımı, yıkama talimatı, üretici ve ülkesi gibi bilgiler direkt ürünün içinde kumaş üzerine aktarılabilir.

Üretim tekniği; özellikle yıkamaya dayanıklı boyalarla, serigraf veya flexo baskı tekniklerini kullanarak, kağıt üzerine istenen desen veya yazıyı basıp, bazı özel kimyasallar ekleyerek bu desenli veya yazıyı sıcak preslerle ürünün üzerine aktarmak şeklindedir.Bunu yapabilmek için ürünün kumaşının sıcak baskıya dayanıklı olması gerekir.

Polyester kumaşlarda müşterinin tarafımıza bilgi vermesi gerekmektedir. Özellikle mikrofibre kumaşlarda antimigrasyon işlemi şarttır. Antimigrasyon işlemi yapılmadığı takdirde preslemeden sonra kumaştaki ölü boyalar etiket yüzeyine çıkmaya çalışıcak ve kötü bir görüntü meydana gelecektir. Bu konuda müşterilerimizin hassiyet göstermesini özellikle rica ediyoruz. Ayrıca su iticilik yapılmış kumaşlarda transfer etiket uygulaması mümkün olmamaktadır.

Bu tür kumaşlarda serigraf baskı yapılması daha uygundur.

Uygulama şekli:

150-170 derece arası

4-6 bar arası

5-10 saniye arası

Müşterinin isteğine göre soğuk söküm veya sıcak söküm etiket yapılabilmektedir. Aksi belirtilmedikçe soğuk söküm olarak işleme alınır.